ilahiyyatçı
Azerbaijani
Declension
Declension of ilahiyyatçı
| singular | plural | |
|---|---|---|
| nominative | ilahiyyatçı |
ilahiyyatçılar |
| definite accusative | ilahiyyatçını |
ilahiyyatçıları |
| dative | ilahiyyatçıya |
ilahiyyatçılara |
| locative | ilahiyyatçıda |
ilahiyyatçılarda |
| ablative | ilahiyyatçıdan |
ilahiyyatçılardan |
| definite genitive | ilahiyyatçının |
ilahiyyatçıların |
Possessed forms of ilahiyyatçı
| nominative | ||
|---|---|---|
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | ilahiyyatçım | ilahiyyatçılarım |
| sənin (“your”) | ilahiyyatçın | ilahiyyatçıların |
| onun (“his/her/its”) | ilahiyyatçısı | ilahiyyatçıları |
| bizim (“our”) | ilahiyyatçımız | ilahiyyatçılarımız |
| sizin (“your”) | ilahiyyatçınız | ilahiyyatçılarınız |
| onların (“their”) | ilahiyyatçısı or ilahiyyatçıları | ilahiyyatçıları |
| accusative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | ilahiyyatçımı | ilahiyyatçılarımı |
| sənin (“your”) | ilahiyyatçını | ilahiyyatçılarını |
| onun (“his/her/its”) | ilahiyyatçısını | ilahiyyatçılarını |
| bizim (“our”) | ilahiyyatçımızı | ilahiyyatçılarımızı |
| sizin (“your”) | ilahiyyatçınızı | ilahiyyatçılarınızı |
| onların (“their”) | ilahiyyatçısını or ilahiyyatçılarını | ilahiyyatçılarını |
| dative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | ilahiyyatçıma | ilahiyyatçılarıma |
| sənin (“your”) | ilahiyyatçına | ilahiyyatçılarına |
| onun (“his/her/its”) | ilahiyyatçısına | ilahiyyatçılarına |
| bizim (“our”) | ilahiyyatçımıza | ilahiyyatçılarımıza |
| sizin (“your”) | ilahiyyatçınıza | ilahiyyatçılarınıza |
| onların (“their”) | ilahiyyatçısına or ilahiyyatçılarına | ilahiyyatçılarına |
| locative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | ilahiyyatçımda | ilahiyyatçılarımda |
| sənin (“your”) | ilahiyyatçında | ilahiyyatçılarında |
| onun (“his/her/its”) | ilahiyyatçısında | ilahiyyatçılarında |
| bizim (“our”) | ilahiyyatçımızda | ilahiyyatçılarımızda |
| sizin (“your”) | ilahiyyatçınızda | ilahiyyatçılarınızda |
| onların (“their”) | ilahiyyatçısında or ilahiyyatçılarında | ilahiyyatçılarında |
| ablative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | ilahiyyatçımdan | ilahiyyatçılarımdan |
| sənin (“your”) | ilahiyyatçından | ilahiyyatçılarından |
| onun (“his/her/its”) | ilahiyyatçısından | ilahiyyatçılarından |
| bizim (“our”) | ilahiyyatçımızdan | ilahiyyatçılarımızdan |
| sizin (“your”) | ilahiyyatçınızdan | ilahiyyatçılarınızdan |
| onların (“their”) | ilahiyyatçısından or ilahiyyatçılarından | ilahiyyatçılarından |
| genitive | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | ilahiyyatçımın | ilahiyyatçılarımın |
| sənin (“your”) | ilahiyyatçının | ilahiyyatçılarının |
| onun (“his/her/its”) | ilahiyyatçısının | ilahiyyatçılarının |
| bizim (“our”) | ilahiyyatçımızın | ilahiyyatçılarımızın |
| sizin (“your”) | ilahiyyatçınızın | ilahiyyatçılarınızın |
| onların (“their”) | ilahiyyatçısının or ilahiyyatçılarının | ilahiyyatçılarının |
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.