isiNgisi

Zulu

Etymology

From isi- +‎ iNgisi.

Pronunciation

  • IPA(key): /ísinɡíːsi/

Noun

ísiNgísi class 7

  1. English language

Inflection

Class 7
Singular Plural
Full form isiNgisi —
Locative esiNgisini —
Singular Plural
Full form isiNgisi —
Simple form siNgisi —
Locative esiNgisini —
Copulative yisiNgisi —
Possessive forms
Singular Plural
Modifier Substantive Modifier Substantive
Class 1 wesiNgisi owesiNgisi — —
Class 2 besiNgisi abesiNgisi — —
Class 3 wesiNgisi owesiNgisi — —
Class 4 yesiNgisi eyesiNgisi — —
Class 5 lesiNgisi elesiNgisi — —
Class 6 esiNgisi awesiNgisi — —
Class 7 sesiNgisi esesiNgisi — —
Class 8 zesiNgisi ezesiNgisi — —
Class 9 yesiNgisi eyesiNgisi — —
Class 10 zesiNgisi ezesiNgisi — —
Class 11 lwesiNgisi olwesiNgisi — —
Class 14 besiNgisi obesiNgisi — —
Class 15 kwesiNgisi okwesiNgisi — —
Class 17 kwesiNgisi okwesiNgisi — —

References

This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.