keçirici
Azerbaijani
Pronunciation
Audio (file)
Noun
keçirici (definite accusative keçiricini, plural keçiricilər)
Declension
| Declension of keçirici | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| singular | plural | |||||||
| nominative | keçirici |
keçiricilər | ||||||
| definite accusative | keçiricini |
keçiriciləri | ||||||
| dative | keçiriciyə |
keçiricilərə | ||||||
| locative | keçiricidə |
keçiricilərdə | ||||||
| ablative | keçiricidən |
keçiricilərdən | ||||||
| definite genitive | keçiricinin |
keçiricilərin | ||||||
| Possessive forms of keçirici | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nominative | ||||||||
| singular | plural | |||||||
| mənim (“my”) | keçiricim | keçiricilərim | ||||||
| sənin (“your”) | keçiricin | keçiricilərin | ||||||
| onun (“his/her/its”) | keçiricisi | keçiriciləri | ||||||
| bizim (“our”) | keçiricimiz | keçiricilərimiz | ||||||
| sizin (“your”) | keçiriciniz | keçiriciləriniz | ||||||
| onların (“their”) | keçiricisi or keçiriciləri | keçiriciləri | ||||||
| accusative | ||||||||
| singular | plural | |||||||
| mənim (“my”) | keçiricimi | keçiricilərimi | ||||||
| sənin (“your”) | keçiricini | keçiricilərini | ||||||
| onun (“his/her/its”) | keçiricisini | keçiricilərini | ||||||
| bizim (“our”) | keçiricimizi | keçiricilərimizi | ||||||
| sizin (“your”) | keçiricinizi | keçiricilərinizi | ||||||
| onların (“their”) | keçiricisini or keçiricilərini | keçiricilərini | ||||||
| dative | ||||||||
| singular | plural | |||||||
| mənim (“my”) | keçiricimə | keçiricilərimə | ||||||
| sənin (“your”) | keçiricinə | keçiricilərinə | ||||||
| onun (“his/her/its”) | keçiricisinə | keçiricilərinə | ||||||
| bizim (“our”) | keçiricimizə | keçiricilərimizə | ||||||
| sizin (“your”) | keçiricinizə | keçiricilərinizə | ||||||
| onların (“their”) | keçiricisinə or keçiricilərinə | keçiricilərinə | ||||||
| locative | ||||||||
| singular | plural | |||||||
| mənim (“my”) | keçiricimdə | keçiricilərimdə | ||||||
| sənin (“your”) | keçiricində | keçiricilərində | ||||||
| onun (“his/her/its”) | keçiricisində | keçiricilərində | ||||||
| bizim (“our”) | keçiricimizdə | keçiricilərimizdə | ||||||
| sizin (“your”) | keçiricinizdə | keçiricilərinizdə | ||||||
| onların (“their”) | keçiricisində or keçiricilərində | keçiricilərində | ||||||
| ablative | ||||||||
| singular | plural | |||||||
| mənim (“my”) | keçiricimdən | keçiricilərimdən | ||||||
| sənin (“your”) | keçiricindən | keçiricilərindən | ||||||
| onun (“his/her/its”) | keçiricisindən | keçiricilərindən | ||||||
| bizim (“our”) | keçiricimizdən | keçiricilərimizdən | ||||||
| sizin (“your”) | keçiricinizdən | keçiricilərinizdən | ||||||
| onların (“their”) | keçiricisindən or keçiricilərindən | keçiricilərindən | ||||||
| genitive | ||||||||
| singular | plural | |||||||
| mənim (“my”) | keçiricimin | keçiricilərimin | ||||||
| sənin (“your”) | keçiricinin | keçiricilərinin | ||||||
| onun (“his/her/its”) | keçiricisinin | keçiricilərinin | ||||||
| bizim (“our”) | keçiricimizin | keçiricilərimizin | ||||||
| sizin (“your”) | keçiricinizin | keçiricilərinizin | ||||||
| onların (“their”) | keçiricisinin or keçiricilərinin | keçiricilərinin | ||||||
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.