müəyyənlik
Azerbaijani
| Other scripts | |
|---|---|
| Cyrillic | |
| Roman | müəyyənlik |
| Perso-Arabic | |
Declension
Declension of müəyyənlik
| singular | plural | |
|---|---|---|
| nominative | müəyyənlik | müəyyənliklər |
| definite accusative | müəyyənliyi | müəyyənlikləri |
| dative | müəyyənliyə | müəyyənliklərə |
| locative | müəyyənlikdə | müəyyənliklərdə |
| ablative | müəyyənlikdən | müəyyənliklərdən |
| definite genitive | müəyyənliyin | müəyyənliklərin |
Possessive forms of müəyyənlik
| nominative | ||
|---|---|---|
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | müəyyənliyim | müəyyənliklərim |
| sənin (“your”) | müəyyənliyin | müəyyənliklərin |
| onun (“his/her/its”) | müəyyənliyi | müəyyənlikləri |
| bizim (“our”) | müəyyənliyimiz | müəyyənliklərimiz |
| sizin (“your”) | müəyyənliyiniz | müəyyənlikləriniz |
| onların (“their”) | müəyyənliyi or müəyyənlikləri | müəyyənlikləri |
| accusative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | müəyyənliyimi | müəyyənliklərimi |
| sənin (“your”) | müəyyənliyini | müəyyənliklərini |
| onun (“his/her/its”) | müəyyənliyini | müəyyənliklərini |
| bizim (“our”) | müəyyənliyimizi | müəyyənliklərimizi |
| sizin (“your”) | müəyyənliyinizi | müəyyənliklərinizi |
| onların (“their”) | müəyyənliyini or müəyyənliklərini | müəyyənliklərini |
| dative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | müəyyənliyimə | müəyyənliklərimə |
| sənin (“your”) | müəyyənliyinə | müəyyənliklərinə |
| onun (“his/her/its”) | müəyyənliyinə | müəyyənliklərinə |
| bizim (“our”) | müəyyənliyimizə | müəyyənliklərimizə |
| sizin (“your”) | müəyyənliyinizə | müəyyənliklərinizə |
| onların (“their”) | müəyyənliyinə or müəyyənliklərinə | müəyyənliklərinə |
| locative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | müəyyənliyimdə | müəyyənliklərimdə |
| sənin (“your”) | müəyyənliyində | müəyyənliklərində |
| onun (“his/her/its”) | müəyyənliyində | müəyyənliklərində |
| bizim (“our”) | müəyyənliyimizdə | müəyyənliklərimizdə |
| sizin (“your”) | müəyyənliyinizdə | müəyyənliklərinizdə |
| onların (“their”) | müəyyənliyində or müəyyənliklərində | müəyyənliklərində |
| ablative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | müəyyənliyimdən | müəyyənliklərimdən |
| sənin (“your”) | müəyyənliyindən | müəyyənliklərindən |
| onun (“his/her/its”) | müəyyənliyindən | müəyyənliklərindən |
| bizim (“our”) | müəyyənliyimizdən | müəyyənliklərimizdən |
| sizin (“your”) | müəyyənliyinizdən | müəyyənliklərinizdən |
| onların (“their”) | müəyyənliyindən or müəyyənliklərindən | müəyyənliklərindən |
| genitive | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | müəyyənliyimin | müəyyənliklərimin |
| sənin (“your”) | müəyyənliyinin | müəyyənliklərinin |
| onun (“his/her/its”) | müəyyənliyinin | müəyyənliklərinin |
| bizim (“our”) | müəyyənliyimizin | müəyyənliklərimizin |
| sizin (“your”) | müəyyənliyinizin | müəyyənliklərinizin |
| onların (“their”) | müəyyənliyinin or müəyyənliklərinin | müəyyənliklərinin |
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.