mühazirəçi
Azerbaijani
| Other scripts | |
|---|---|
| Cyrillic | |
| Roman | mühazirəçi |
| Perso-Arabic | |
Declension
Declension of mühazirəçi
| singular | plural | |
|---|---|---|
| nominative | mühazirəçi | mühazirəçilər |
| definite accusative | mühazirəçini | mühazirəçiləri |
| dative | mühazirəçiyə | mühazirəçilərə |
| locative | mühazirəçidə | mühazirəçilərdə |
| ablative | mühazirəçidən | mühazirəçilərdən |
| definite genitive | mühazirəçinin | mühazirəçilərin |
Possessive forms of mühazirəçi
| nominative | ||
|---|---|---|
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühazirəçim | mühazirəçilərim |
| sənin (“your”) | mühazirəçin | mühazirəçilərin |
| onun (“his/her/its”) | mühazirəçisi | mühazirəçiləri |
| bizim (“our”) | mühazirəçimiz | mühazirəçilərimiz |
| sizin (“your”) | mühazirəçiniz | mühazirəçiləriniz |
| onların (“their”) | mühazirəçisi or mühazirəçiləri | mühazirəçiləri |
| accusative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühazirəçimi | mühazirəçilərimi |
| sənin (“your”) | mühazirəçini | mühazirəçilərini |
| onun (“his/her/its”) | mühazirəçisini | mühazirəçilərini |
| bizim (“our”) | mühazirəçimizi | mühazirəçilərimizi |
| sizin (“your”) | mühazirəçinizi | mühazirəçilərinizi |
| onların (“their”) | mühazirəçisini or mühazirəçilərini | mühazirəçilərini |
| dative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühazirəçimə | mühazirəçilərimə |
| sənin (“your”) | mühazirəçinə | mühazirəçilərinə |
| onun (“his/her/its”) | mühazirəçisinə | mühazirəçilərinə |
| bizim (“our”) | mühazirəçimizə | mühazirəçilərimizə |
| sizin (“your”) | mühazirəçinizə | mühazirəçilərinizə |
| onların (“their”) | mühazirəçisinə or mühazirəçilərinə | mühazirəçilərinə |
| locative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühazirəçimdə | mühazirəçilərimdə |
| sənin (“your”) | mühazirəçində | mühazirəçilərində |
| onun (“his/her/its”) | mühazirəçisində | mühazirəçilərində |
| bizim (“our”) | mühazirəçimizdə | mühazirəçilərimizdə |
| sizin (“your”) | mühazirəçinizdə | mühazirəçilərinizdə |
| onların (“their”) | mühazirəçisində or mühazirəçilərində | mühazirəçilərində |
| ablative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühazirəçimdən | mühazirəçilərimdən |
| sənin (“your”) | mühazirəçindən | mühazirəçilərindən |
| onun (“his/her/its”) | mühazirəçisindən | mühazirəçilərindən |
| bizim (“our”) | mühazirəçimizdən | mühazirəçilərimizdən |
| sizin (“your”) | mühazirəçinizdən | mühazirəçilərinizdən |
| onların (“their”) | mühazirəçisindən or mühazirəçilərindən | mühazirəçilərindən |
| genitive | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühazirəçimin | mühazirəçilərimin |
| sənin (“your”) | mühazirəçinin | mühazirəçilərinin |
| onun (“his/her/its”) | mühazirəçisinin | mühazirəçilərinin |
| bizim (“our”) | mühazirəçimizin | mühazirəçilərimizin |
| sizin (“your”) | mühazirəçinizin | mühazirəçilərinizin |
| onların (“their”) | mühazirəçisinin or mühazirəçilərinin | mühazirəçilərinin |
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.