mühərrik
Azerbaijani
Pronunciation
- IPA(key): [myhæˈrːik]
- Hyphenation: mü‧hər‧rik
Declension
Declension of mühərrik
| singular | plural | |
|---|---|---|
| nominative | mühərrik |
mühərriklər |
| definite accusative | mühərriki |
mühərrikləri |
| dative | mühərrikə |
mühərriklərə |
| locative | mühərrikdə |
mühərriklərdə |
| ablative | mühərrikdən |
mühərriklərdən |
| definite genitive | mühərrikin |
mühərriklərin |
Possessive forms of mühərrik
| nominative | ||
|---|---|---|
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühərrikim | mühərriklərim |
| sənin (“your”) | mühərrikin | mühərriklərin |
| onun (“his/her/its”) | mühərriki | mühərrikləri |
| bizim (“our”) | mühərrikimiz | mühərriklərimiz |
| sizin (“your”) | mühərrikiniz | mühərrikləriniz |
| onların (“their”) | mühərriki or mühərrikləri | mühərrikləri |
| accusative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühərrikimi | mühərriklərimi |
| sənin (“your”) | mühərrikini | mühərriklərini |
| onun (“his/her/its”) | mühərrikini | mühərriklərini |
| bizim (“our”) | mühərrikimizi | mühərriklərimizi |
| sizin (“your”) | mühərrikinizi | mühərriklərinizi |
| onların (“their”) | mühərrikini or mühərriklərini | mühərriklərini |
| dative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühərrikimə | mühərriklərimə |
| sənin (“your”) | mühərrikinə | mühərriklərinə |
| onun (“his/her/its”) | mühərrikinə | mühərriklərinə |
| bizim (“our”) | mühərrikimizə | mühərriklərimizə |
| sizin (“your”) | mühərrikinizə | mühərriklərinizə |
| onların (“their”) | mühərrikinə or mühərriklərinə | mühərriklərinə |
| locative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühərrikimdə | mühərriklərimdə |
| sənin (“your”) | mühərrikində | mühərriklərində |
| onun (“his/her/its”) | mühərrikində | mühərriklərində |
| bizim (“our”) | mühərrikimizdə | mühərriklərimizdə |
| sizin (“your”) | mühərrikinizdə | mühərriklərinizdə |
| onların (“their”) | mühərrikində or mühərriklərində | mühərriklərində |
| ablative | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühərrikimdən | mühərriklərimdən |
| sənin (“your”) | mühərrikindən | mühərriklərindən |
| onun (“his/her/its”) | mühərrikindən | mühərriklərindən |
| bizim (“our”) | mühərrikimizdən | mühərriklərimizdən |
| sizin (“your”) | mühərrikinizdən | mühərriklərinizdən |
| onların (“their”) | mühərrikindən or mühərriklərindən | mühərriklərindən |
| genitive | ||
| singular | plural | |
| mənim (“my”) | mühərrikimin | mühərriklərimin |
| sənin (“your”) | mühərrikinin | mühərriklərinin |
| onun (“his/her/its”) | mühərrikinin | mühərriklərinin |
| bizim (“our”) | mühərrikimizin | mühərriklərimizin |
| sizin (“your”) | mühərrikinizin | mühərriklərinizin |
| onların (“their”) | mühərrikinin or mühərriklərinin | mühərriklərinin |
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.